ISI YALITIMI ( MANTOLAMA )


Mantolama Nedir ? 

Mantolama nedir ? Sorumuzun cevabı esasında sorunun içerisinde yer almaktadır.Mantolama yapının dışarıdan çeşitli materyaller kullanılarak giydirilmesi uygulamasıdır. Yalıtım malzemelerinin uygun biçimde kullanılarak binaya giydirildikten sonra, üst kaplamanın dekoratif biçimde yapılması ile estetik bir görsel elde edilerek uygulama tamamlanır. Mantolama nedir? Sorusunun kabaca cevabı bu şekilde olmakla birlikte konuyu daha iyi anlayabilmek için yalıtım konusunda bilgilere de sahip olmakta fayda vardır. GROUP 360 , olarak yapı endüstrisini anlık olarak takip ederek, yeni teknoloji ve kimyasalları en iyi biçimde kullanmaya özen gösteriyoruz. Mühendislik unsurlarda gerçekleşen gelişmeleri de hassasiyetle takip ederek uygun çözümler elde etmek üzere faaliyet göstermekteyiz. Mantolama nedir? Sorunuzun cevabı genel olarak hiçbir zaman değişmeyecek olmakla birlikte, teknolojinin kendi içerisinde değişmesi söz konusudur. Öyle ki, geçmişte yalıtım materyallerinin çok kalın katmanlar halinde kullanılması gerekliliği söz konusu iken, günümüzde yalıtım boya ve sıvaları ile dahi yalıtım sağlanabilmesi söz konusu olmaktadır. Yani mantolama nedir? Sorusuna verilecek detay cevaplarda teknoloji ve endüstri geliştikçe değişebilmektedir.

  • Mantolama Neden Gereklidir ?

Mantolama isminden de anlayacağınız gibi bir yapı giydirme işlemidir. Pek çok biçimde gerçekleştirilebilen yapıların ısı yalıtımında en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Her binaya uygulanabilen mantolama oldukça büyük oranda ısı tasarrufu ve elbette buna bağlı olarak maddi tasarruf sağlar. İklim koşulları ne olursa olsun, ısı yalıtımı yaptırarak yapının sizin ihtiyacınıza göre belirleyeceğiniz sıcaklığa uygun maliyetlerle ulaşmasını sağlayabilir, konforlu ve ucuz bir ısı elde edersiniz. Mantolama sanıldığı gibi yalnızca sıcak havayı tutmakta değil, yaz aylarında aşırı sıcak havanın içeriye girişinde bir engel olarak işlev gösterdiğinden, her iklim tipinde etkilidir.

  • Binalarda Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır ? 

Binalarda Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?
Isı yalıtımı, düşük ısı geçirgenliğine sahip özel ısı yalıtım malzemelerinin; evlerimizin çatı, döşeme ve duvarlarına tekniğine uygun olarak uygulanmasıyla yapılır. Ayrıca, pencerelerde ısı yalıtımı, özel kaplamalı yalıtım camı üniteleri ve yalıtımlı doğramalar kullanılarak sağlanmaktadır.

Isı yalıtımı, binaların öncelikle dışından, eğer mümkün değilse içinden uygulanabilir. Isı yalıtımının en önemli unsurlarından birisi de tesisatların yalıtılmasıdır.

ISI YALITIMI MANTOLAMA