MANTOSÜR ISI YALITIM UYGULAMASI

MANTOSÜR DOĞAL ISI YALITIM SIVASI

Tanımı: Yapısında bulunan gözenekli ve doğal agregalar sayesinde uygulandığı yüzeyde ısı-su-ses ve yangın yalıtımı sağlar. Nefes alma özelliği sayesinde de terlemeyi önler.

Kullanım Alanları: Bütün yapıların dış cephe yüzeylerinde, kolon ve kirişlerde, kaba ve ince sıva, tuğla, bims, gazbeton vb. yüzeylere uygulanır ve mükemmel yalıtım sağlar.

Yüzey Hazırlama: Uygulanacak zeminde uygulamayı engelleyecek pürüzler giderilmeli, kabarmış olan boya, kireç ya da varsa yağ gibi kalıntılar temizlenmelidir. Uygulamayı olumsuz yönde etkileyecek boyalı yüzeyler çentme yöntemi ile hazır hale getirmelidir.

Karışım Yöntemi: Harç teknesinde önce su koyulup, sonrasında MANTOSÜR Doğal Yalıtım sıvası ilave edilmelidir. 15-16 lt’lik suyun üzerine 16 kg’lık ambalajın tamamı boşaltılır. Karışımın hazırlandığı harç teknesinin kenarları, homojen bir ürün elde edebilmek için mala yardımıyla iyice sıyrılıp, tekrar karıştırılmalıdır. Karışım süresi yaklaşık 4-5 dakika olup, kıvamını alıncaya kadar karıştırılmalıdır. Hazırlanan karışım 2-3 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçilir. Yapım esnasında gecikmeden dolayı ürün priz almaya başlarsa, su ilave etmeksizin tekrar karıştırılıp, kullanım kıvamına getirilerek uygulanır.

Uygulama: MANTOSÜR uygulamasında kalınlığı belirleyecek olan çıtalar, uygun aralıklarla monte edilerek, anolar oluşturulur. Önceden hazırlanmış olan ürün anolar arasına çelik mala ile ya da makine ile püskürtülerek 1 cm yi geçmeyecek şekilde uygulama yapılır. Priz alma süreci 48 saat olmalıdır. Ürün tamamen priz aldıktan sonra 2. kat uygulama gerçekleştirilir. Daha sonra anolar arasındaki boşluklar, MANTOSÜR ile doldurulup, mastarlanır ve son kat uygulamalara hazır hale getirilir.

 

Uygulama Süresi  230 C  ve %50 Bağıl Nem Ortamında: 3,5-4 saattir.

KURUMA SÜRESİ  230 C VE %50 BAĞIL NEM ORTAMINDA:

İlk Kuruma Süresi: 8 saat

Son Kuruma Süresi: 36 saat

Test Kuruması: 28 gün

Raf Ömrü: Rutubetsiz kuru ortamda 12 ay

Uygulama Sıcaklığı: +5 / +350C arası

Sarfiyat: 4,0  +/-  10 kg/m2  (1 cm kalınlığında)

 

 

 

 

 

NEDEN MANTOSÜR?

* Sıcaktan ve soğuktan etkilenmez.

*Üstün bir ses yalıtımı sağlar.

*Doğal su iticilik özelliğine sahiptir.

*Yapılara nefes aldırarak sağlıklı mekanlar sunar.

*İnorganik yapısıyla uzun ömürlüdür.

*Doğaldır, çevreye zarar vermez.

*Yapıları darbelerden korur.

*Isı köprüsü oluşturmaz.

*Kullanıma hazır, uygulanması kolaydır.

*Her türlü zeminde üstün bir tutunma ve taşıma özelliği vardır.

*Kanserojen maddeler içermez.

*Sera gazı salınımı yapmaz.

*A1 sınıfı TS.EN 13820 standardına göre yangın yalıtımı sağlar.

*F sınıfı 1000 0 C ısıya 180 dakika dayanıklıdır.

MANTOSÜR ISI YALITIM UYGULAMASI